Prečo písať blog alebo 9 + 1 možnosť využitia blogu

Ako 9 krát využiť „obyčajný text“ z blogu a pri tom zlepšiť SEO a zdieľanie na sociálnych sieťach.

Viete čo je TOP blogu ? SEO optimalizácia každého článku zvlášť.

Máte blog alebo budete mať ?

Pospájate pár článkov dokopy a máte e book. Ten potom umiestnite ako magnet na vašu zachytávaciu stránku na zber kontaktov.

Potrebujete byť aktívni na sociálnych sieťach ?  Chcete zbierať plusové body ? Blog vám dá výborné statusy a komentáre.

Komunikujete alebo budete komunikovať emailom ? Z blogu urobíte predmety emailov, ktoré budú ľudia často otvárať. Texty emailov, ktoré budú ľudia radi čítať.

Chcete aby váš príspevok ľudia zdieľali ? Z blogu ľahko vytiahnete potrebné atribúty ako sú Facebook titulok a Facebook text.

Chcete aby vaše stránky boli čo najvyššie vo vyhľadávačoch ? Poslúži vám k tomu zase blog.

Potrebujete urobiť prezentáciu v power pointe ? Žiadny problém, jednotlivé slide vytvoríte zase z blogu.

Viete že ľudia veľa cestujú a radi by sa zoznámili s vašim príspevkom cez zvukový záznam ? Stačí ozvučiť blogový článok, možno spojiť 2 alebo 3 dokopy a na svete je podcast.

Rozhodnete sa pre vyšší level a chcete natočiť video alebo živé vysielanie ? Čo vám poslúži ako scenár ?Áno máte pravdu, „pre zmenu“  zase blog.

A teraz pozor, zvýšte pozornosť. Čo je na blogu absolútne top ?

Tá plus 1 úžasná možnosť využitia blogu je jeho URL adresa alebo ak chcete tak link. Každý článok blogu má svoju vlastnú URL adresu. Vy tak máte oveľa viac možností na zverejnenie svojho obsahu. Každý článok môžete zvlášť optimalizovať na SEO. Každý článok môžete zvlášť pripraviť na zdieľanie v sociálnych sieťach.

A teraz ešte zbystrite svoju pozornosť. Vyhľadávače budú indexovať každý váš článok zvlášť. Na čo je to dobré ? Vaše stránky, ktoré máte optimalizované na SEO sa budú šplhať vo výsledkoch vyhľadávania raketovým spôsobom vyššie a vyššie. Vyhľadávač bude vašu stránku posúvať na vyššie priečky. Vyhľadávač nájde vašu stránku oveľa skôr, ako stránku vašej konkurencie. Kvalitnými článkami si budujete svoju značku a prehlbujete dôveru.

PS: Je ešte v tejto chvíli na druhej strane niekto čo si myslí, že blog je len obyčajný text ? Chcem veriť že nie. Kedy začnete i vy písať blog ?

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.