Prečo merať konverziu.

Hlavný dôvod prečo merať konverziu sú peniaze. Konverziu môžete merať na každom mieste kde chcete, aby váš fanúšik niečo urobil.

Viete koľko peňazí vás stojí jedna akcia ktorú urobí váš fanúšik Avatar. Je rozdiel zaplatiť za jednu konverziu 1.- € alebo pár centov ?

Hlavný dôvod prečo merať konverziu je jednoduchý. Sú to peniaze. Konverziu môžete merať na každom mieste kde chcete, aby váš fanúšik niečo urobil. Je na vás, či budete merať konverziu na 5 alebo 10 miestach. Je pre vás dôležité koľko peňazí vás stojí jeden palec hore na FB ? Jeden fanúšik vašej fanpage ? Koľko vás stojí jeden fanúšik avatar, ktorý príde na váš web ? Koľko vás stojí jeden fanúšik, ktorý si pozrel vaše video ? Koľko vás stojí jeden kontakt na vášho budúceho zákazníka? Áno všetko toto sú veľmi dôležité čísla.

Ako som už povedal je na vás či budete merať konverziu na 5 alebo 10 miestach. Kde je ale extrémne dôležité miesto kde je nutné merať konverziu ak chcete uspieť ? Absolútne kľúčovým miestom na meranie konverzie je vaša zachytávacia stránka. Stránka na ktorej chcete získať kontakt na vášho návštevníka avatara. Kontakt na to aby ste s ním mohli ďalej komunikovať. Dávať mu pre neho kvalitné informácie a vo finále predať váš výrobok alebo službu.

Ak na vašu zachytávaciu stránku príde 100 ľudí a kontakt vám nechá 1 alebo 27 je to rozdiel ? Konverzia vašej stránky je v tomto prípade 1 % alebo 27 %. Čo to znamená ? Stránka s 1 % konverziou je vlastne na nič. Treba zistiť prečo je to tak, kde je chyba a buď ju upraviť alebo ju úplne zrušiť. Naopak stránka s 27 % konverziou je výborná. To je presne tá stránka do  ktorej sa vám oplatí investovať, teda podporiť ju platenou PPC reklamou. Ak nebudete aspoň v tomto bode merať konverziu, ako budete vedieť ktorú stránku treba zmeniť alebo zrušiť. A ktorú naopak podporiť platenou PPC. Má to logiku?

Pozrime sa na to cez peniaze. Obidve stránky podporím platenou PPC reklamou v hodnote 10.-€.

FB mi za túto sumu pošle na môj web napríklad 1000 ľudí. Na prvej stránke získam 10 kontaktov. Znamená to, že konverzia je 1 %. Každý jeden kontakt ma stál 1.-€, alebo v tejto dobe 25 korún českých. Druhá zachytávacia stránka nazbierala 270 kontaktov. Jej konverzia je 27 %. V peniazoch ma každý jeden kontakt stál 0,037 €, čo sú necelé 4 centy, alebo zhruba 1 koruna česká. Je to rozdiel ? Čo to pre mňa znamená ? Stránka s 1 % konverziou je na nič. Naopak stránka s 27 % konverziou je výborná. Je 27 krát lepšia ako prvá. Dáva vám to zmysel ?

 

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.