On line podnikanie a „živý obchod“ porovnanie

Aký je rozdiel medzi „živým obchodom“ a online podnikaním na internete ?

21,66 krát je online biznis efektívnejší. Zistite prečo.

 

V reálnom svete je prácou obchodníka oslovovať nových zákazníkov s cieľom predať. Volajme tohto obchodníka Anička Živá. Aká je cesta našej obchodníčky Aničky Živej ? Osloví napríklad 100 ľudí o ktorých si myslí, že by mohli od nej kúpiť. Dohodne si termíny a ide na stretnutie do firmy, do nákupného centra, do kaviarne. Tam s potenciálnym zákazníkom strávi pol hodinku, možno hodinku. A…výsledok je neistý. Ozve sa im za krátky čas znova a možno sa znova i stretnú. Koľko krát tento kolotoč Anička Živá absolvuje znova ?…1..2..3 ?. A aký bude časom výsledok ? Štatistiky sú neúprosné. Zo 100 oslovených v živom obchode sú v priemere maximálne 3 reálne obchody.

Aké sú tie vaše skutočné čísla ? Sú lepšie alebo horšie ?

Ruku na srdce. Aničke Živej zostalo vo finále 97 vizitiek, ktoré založí do šuplíka a…A nič. Zostane navždy zabudnutých.

Na internete sa pohybuje druhý obchodník. Volá sa Jano Net. On rovnako osloví 100 ľudí a v prvom kole urobí rovnako ako Anička Živá 3 obchody. Ale…nedá 97 vizitiek do šuplíka ale všetkých 100 kontaktov si starostlivo zaradí do svojej databáze.

Veľmi dobre vie, že 80 % predajov sa uskutoční po 5 tom až 7 mom kontakte.

Komunikuje so svojim fanúšikom Avatarom emailom, cez messenger, facebook, google. Podľa toho kde sa práve pohybuje jeho fanúšik Avatar. Posiela mu kvalitný obsah, kvalitné informácie. Buduje si dôveru a pripravuje si pôdu pre budúci predaj. Je trpezlivý. Veľmi dobre vie, že skôr či neskôr predá minimálne 65 krát. A minimálne polovici predá opakovane znova a znova.

Koľko času, energie a peňazí stálo Aničku Živú aby uzatvorila 3 reálne obchody ? Aká je jej efektivita v porovnaní s Janom Netom ? Rozdiel medzi živým biznisom a biznisom na internete je celých 62 % v pomere oslovených potenciálnych klientov a reálne uskutočnených obchodov.

Páčilo by sa aj vám mať takmer 22 krát viac uskutočnených reálnych obchodov ?

Tak prečo ešte nevyužívate internet na 100 % ? So všetkými možnosťami ktoré ponúka. Je takmer 22 krát efektívnejší ako živý obchod.

PS: Teraz poviem niečo za čo ma majitelia kamenných obchodov nebudú mať radi. Veľká väčšina z nich zanikne. Jednoducho nebudú treba. Ľudia sú a budú čoraz viac pohodlní obrazne povedané dvihnúť zadok a ísť niečo kupovať. Veď na čo aj. Stačí pár klikov na klávesnici alebo mobile a tovar príde za nimi domov.

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.