4 + 1 spôsob ako sa zbaviť  vrások

Plus 1 spôsob

Práve ste si pozreli 4 spôsoby ako sa zbaviť vrások. Aký je ten PLUS 1 spôsob?

Položme si ešte jednu otázku. PREČO vznikajú vrásky ? Čo to spôsobuje ako to celé vlastne funguje?

Pokožka je zložená z troch úrovní alebo ak chcete tak z troch vrstiev.

V mladosti sú vlákna v jej strede dostatočne pevné, dostatočne pružné perfektne pospájane a celá sieť krásne drží po kope. Povrch pokožky je pekný rovný. Pokožka je pevná, pružná a nemá žiadne vrásky.

Okolo 20 teho roku života dochádza k zmene. Naše telo si začína vytvárať menej a menej potrebných látok a naša pokožka začína starnúť.

Čo robí našu pokožku pevnou a mladou ? Sú to Kolagén, Elastín,Fibronectín a enzým LOX.

Kolagén zabezpečuje pevnosť. Elastín má na starosti pružnosť . Ako taká struna. Keď ju stlačíte hneď sa vráti späť. Fibronectín nie je celkom známi medzi ľuďmi a žiaľ málo o ňom vedia i ľudia ktorí sa zaoberajú kozmetikou. Je to však kľúčová zložka. Udržuje celú sieť vlákien pokope.

Všetky tieto 4 zložky do seba zapadanú ako také puzzle. Vekom sa tieto puzzle začnú rozpadávať a začnú sa objavovať prvé vrásky.

Mladá pokožka má vlákna pekne pospájané pružné a rovné. Vekom vznikajú vnútri pokožky trhliny. Sieť vlákien sa sem tam pretrhne. Vlákna už nie sú tak pevne a pružne zachytené medzi sebou. Začnú vznikať prvé vrásky. Čím viac sa vlákna medzi sebou trhajú tým hlbšie sú vrásky. Žiadna žena ani chlap nestojí o to aby mal veľké hlboké vrásky, šedú pokožku, lebo to jednoducho nie je pekné. Každý chce vyzerať mladý a pekný. Je to úplne v poriadku.

Ako riešiť pretŕhanie týchto spojov ?

Treba vyrobiť nové spoje medzi jednotlivými vláknami. Jednoducho znova pospájať rozpadnuté puzzle do pôvodného stavu. Urobíme to tak že na svoju pokožku dostaneme dostatok Kolagénu,Elastínu,Fibronectínu a enzýmu LOX. Poslúži nám k tomu toto slepačie vajíčko. Práve v 9 ty deň po oplodnení obsahuje všetko čo treba pre život. Pridáme ešte ďalšie prísady a za pomoci enzýmu LOX máme nástroj, ktorý naše puzzle znova pekne poskladá.