4 + 1 spôsob ako sa zbaviť  vrások

Spôsob # 4  Nápoje a obklady

Patrí medzi relatívne pohodové spôsoby.

Páčilo by sa Vám sedieť v obývačke pri knižke a popíjať zdravý nápoj ktorý súčasne ošetruje Vašu pleť? Presne to spĺňajú tieto 3 typy.

Avokádová maska alebo nátierka. Je úplne jedno či si pripravíte avokádovú masku a dáte ju na tvár alebo avokádovú nátierku ktorú zjete na chlebe. Účinky na pokožku budú takmer rovnaké. Nebude suchá, pomáha vyhladzovať vrásky a chráni pred UV žiarením.

Konzumáciou avokáda získate ešte ďalšie benefity akými sú podpora srdcovo cievneho systému a zníženie „zlého“ cholesterolu (LDL) a zvušuje „dobrý“ (HDL).

Okrem toho avokádo používali už pôvodný obyvatelia Mexika a Peru napríklad ako afrodiziakum u mužov a posilnenie libida u žien.

Nie je dobré používať avokádo na kožu dlhšie ako 3 mesiace. Ešte dva typy ľudí musia byť pri avokáde opatrné. Prvou skupinou sú ľudia citlivý na latex a druhou ľudia ktorý užívajú warfarín. Avokádo znižuje účinok warfarínu. Robí teda krv hustejšou ako by mala byť pri jednotlivých diagnózach. INR (quck) avokádo vo forme jedla znižuje. Pri mechanických náhradách srdcových chlopní má byť INR v rozsahu od 2 do 3. 

Ružová voda ako pleťová voda.

Už starí Aztékovia vedeli že lupienky ruží dokážu skrášliť tváre ich žien a dievčat. Dokáže regenerovať a vyhladzovať pokožku v každom veku, zmenšovať akné. Súčasne pleť dezinfikuje a pritom krásne vonia.

Ako si ružovú vodu vyrobíte doma?

Hneď na začiatku sa vyhnite kupovaným ružiam. Tie sú takmer 100% ne ošetrované chemicky. Dajte prednosť domácim ružiam ktoré nebudú postrekované ani proti „voškám“.

Ružové lupienky z približne 2 až 3 ruží (bude ich tak za hrsť) očistite jemne pod tečúcou vodou. Vložte do nádoby a prelejte  3 dcl. vriacej dojčenskej vody a zakryte. Nechajte postáť kým voda nevychladne na izbovú teplotu. Potom preceďte a nalejte do fľaštičky zo skla. Skladovanie je vhodné v chladničke. Keďže sa jedná o čisté BIO treba vodičku spotrebovať do týždňa, maximálne 10 dní.

Ráno vás nanesená na vatový tampón príjemne osvieži. Večer po odmaľovaní pomôže odstrániť posledné zvyšky make-upu.