4 + 1 spôsob ako sa zbaviť  vrások

Spôsob # 1  Aloe vera

starí Egypťania vedeli že Aloe vera nie je len taká „obyčajná“ rastlina. Vedeli o jej účinkoch a preto ju často používali v liečiteľstve a dokonca pri balzamovaní múmií. Volali ju aj rastlina nesmrteľnosti.

200 rokov pred našim letopočtom podľahla kúzlu Aloe vera i samotná kráľovná Kleopatra. Možno vedela, možno nevedela „vedecky“ zdôvodniť prečo? Ale robilo jej dobre keď si vodičkou z Aloe Vera potierala tvár. Jej tvár si zachovávala vlhkosť a bola pružnejšia. My dnes vieme a mnohé štúdie to dokazujú, že za to môže KOLAGÉN v dužine Aloe Vera.

Domovom Aloe vera je severná Afrika a Kanárske ostrovy. Dnes sa pestuje pre obchod prakticky v celom tropickom a subtropickom pásme.

Vedeli ste že v dnešnej globálnej dobe farmaceutický a potravinársky priemysel celosvetovo vyprodukuje s Aloe vera tržby za viac ako 10 miliárd dolárov ročne? To je fakt „slušná sumička“.

Aj v kvetináči vám Aloe vera spríjemní domov. No a navyše ňou získate i takú malú prírodnú lekárničku. Stačí ak jej vytvoríte podmienky aké má v trópoch. Teda ľahká pôda ktorú tvorí kompost + listová pôda (les) + piesok. Má rada svetlo ale nie priame slnko. Nemá rada príliš veľa vody. Inak povedané, pestovanie Aloe vera zvládnu i úplný amatéri. Ľudia ktorí nemajú záujem vydať sa cestou Mičurina. J