Pupočníková krv je základným zdrojom kmeňových buniek

Sú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú odberom a uskladnením pupočníkovej krvi. Odoberá sa hneď po narodení dieťaťa. Náročné je hlavne jej dlhodobé uskladnenie. Cena pozostáva z dvoch častí a to z ceny za odber a ceny za skladovanie. Nie je to lacná záležitosť, ale je to jedna z dvoch možností.

Čo je tou druhou možnosťou ? Je to „obyčajné“ slepačie vajce práve v 9 ty deň po inkubácii.

Práve v nej je najväčšie množstvo FGF ( Fibroblast Growth Factor ) fibroblastového rastového faktora.

Každý náš orgán, každé tkanivo obsahuje dospelé kmeňové bunky. Tieto bunky sú „uspaté“. Nemajú žiadnu aktivitu, teda kým nie sú aktivované. Keď ich „zobudíme“, tak sú schopné regenerovať celý náš organizmus.

Naše telo sa dokáže samo liečiť. FGF predovšetkým preprogramováva správanie kmeňových buniek a aminokyselín v tele tak, aby začali pracovať v oblastiach kde to najviac potrebujeme.

<<< Pozrieť príbeh Ireniných rodičov  >>>

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.