Čo sú Facebook atribúty pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Facebook obrázok, nadpis a text. Viete čo to  je ? Sú to 3 Facebook atribúty ktoré používajú všetky sociálne siete.

Chcete aby vaši fanúšikovia zdieľali vaše články alebo stránky ?  Rovnaké atribúty na zdieľanie používajú všetci. Vrátane Google, Twitteru a ďalších.

Text videa: Chcete aby vaši fanúšikovia zdieľali vaše články alebo stránky ? Toto je URL adresa alebo link príspevku ktorý chcete aby ľudia zdieľali. Potrebujete na to tzv. Facebook atribúty. Čo to je ? 1.obrázok, 2.Facebook titulok a 3.Facebook text.  Ako bude vyzerať váš článok na sociálnych sieťach, nielen na Facebooku ale aj na Google, skrátka vo všetkých sociálnych sieťach kde je dovolené zdieľať, o tom rozhodujete výlučne len a len vy. Pomocou spomínaných 3 Facebook atribútov.

Takto vyzerá zdieľanie na Facebooku a takto vyzerá zdieľanie na Google. Keď sa rozhodne váš fanúšik avatar zdieľať váš príspevok tak toto je FB titulok, toto je FB text. Obrázok si tiež môžete zmeniť, lebo vy ste autor. FB od prelomu leta a jesene 2017 už nedovolí meniť tieto 3 veci. Dovtedy to bolo  možné.

Zobrali ste link niekoho iného, dali svoj obrázok, zmenili texty a finíto. Brali ste v podstate smotanu z práce niekoho iného. Dnes FB dovolí len pridať komentár. Podobne koná i Google. Ten pre zdieľanie vo svojej sieti využíva atribúty Facebooku. Práve zmeny z prelomu leta a jesene 2017 nahnevali veľa ľudí. Presnejšie „autorov“ ktorí neboli autori ale len využívali „diery“ v systéme. Hromžia, nadávajú a budú.

Môj názor je ten že zmeny boli prospešné. Podporujú sa tým originálni autori. Teda i vy. Hneď ako začnete písať a tvoriť svoj vlastný obsah.

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.