Čo je webhosting a prečo ho potrebujete

Webhosting je LEN VÁŠ priestor vo svete internetu.

Keď sa pohybujete na sociálnych sieťach, ste na návšteve. Na cudzom ihrisku. Váš webhosting je vaše ihrisko. Vy ste tu doma.

Čo je webhosting ? Poznáte to :“Môj dom..môj hrad“, alebo inak “čo je doma to sa počíta“. Možno ste bývali alebo bývate ako podnájomník niekde v bytovke. Rovnako ako Jano Net. Tú bytovku niekto vlastní a vám rovnako ako Janovi Netovi prenajíma byt. Prenajíma  PRIESTOR, prenajíma vám metre štvorcové. V reálnom živom svete. Janov byt má poštovú adresu. Jeho byt sa skladá z viacerých miestností. Jano má kuchyňu, spálňu, obývačku. To je Janov živý svet.

Aký a kde je Janov svet na internete? Je to veľmi podobné, takmer rovnaké ako v živom svete. Webhosting znamená, že Jano má v prenájme virtuálny priestor. PRIESTOR v GB, podobne ako v živom svete v metroch štvorcových. Vlastníkom virtuálnej bytovky, veľkého počítača je poskytovateľ webhostingových služieb. Jano Net je u neho v prenájme. Tu niekde je to jeho virtuálny domov.

Aj vy môžete mať svoj webhostig. PRIESTOR vyhradený len a len vám. Keď sa pohybujete na Facebooku, ste na ihrisku Facebooku On rozhoduje čo sa u neho bude diať. Vy ste na návšteve, na cudzom ihrisku, bez možnosti čokoľvek zmeniť. Váš webhosting je vaše ihrisko. Len vy určujete pravidlá. Rovnako ako vo vašom byte. Len vy rozhodujete koho pustíte dnu a koho nie,  rovnako ako vo vašom byte. Len vy rozhodujete ako bude vyzerať. Vy ste tu doma. Je to váš internetový domov.

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.