Čo je URL adresa alebo link

Čo je URL adresa ? V živom svete máme poštvú adresu. Aká je naša adresa vo virtuálnom svete ? Voláme ju url. Pozrite video a zistite viac.

Naša Anička Živá v reálnom, živom svete býva tu v tomto byte. Na internete nie je. Preto jej byt ani ona nemá žiadnu URL adresu.

Náš Jano Net býva v reálnom živom svete v inom byte. Jeho byt má podobne ako Aničky Živej obývačku, kuchyňu, spálňu.

Jano Net je na internete aktívny. Dáva o sebe vedieť, má aj svoj web. Jeho hlavná URL adresa je www.janonet.eu. Je súčasne i Janova doména, priestor na internete. Webhosting, svoj vlastný priestor vo virtuálnom svete má u poskytovateľa webhostingových služieb.

Jano Net vie že jedna stránka mu stačiť nemôže. Preto má viacej stránok. Každá stránka má svoju vlastnú URL adresu. Čo to je ? Je to jeho obývačka, spálňa, kuchyňa v internetovom svete. Môže ich mať toľko koľko potrebuje. Jeho hlavná URL adresa je www./janonet.eu. Jeho ďalšie URL adresy môžu byť napríklad www.janonet.eu/obývačka/ to je stránka na ktorej predáva, alebo www.janonet/kuchyňa/ tam ukazuje ako vyrába svoje výrobky. Záleží len na ňom aké mená dá svojim stránkam a čo na nich bude.

 

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.