Čo je doména a na čo si dať pozor pri výbere domény.

Doména je len a len názov

alebo ak chcete, tak meno vo virtuálnom svete

nič viac..nič menej..

Všetky domény majú spoločné prvé 3 písmená dvojité w a bodku. Ostatné už je jedinečné a neopakovateľné. Posledné dve písmená určujú pôvod domény. Ak je tam sk, doména je registrovaná Slovensku. Ak cz, tak je registrovaná v Českej republike atď.

Domény ukončené tromi písmenkami je už ťažšie identifikovať. Sú to zväčša organizácie, veľké obchodné firmy alebo jednoducho domény, ktoré na prvý pohľad chcú vyzerať „biznisovo“.

Na čo si treba dať pozor pri výbere domény ?

  1. Aby čo možno najviac vystihovala činnosť, ktorú robíte. Ak podnikáte v oblasti služieb a máte módny salón, bolo by hlúpe ak by sa vaša doména volala napríklad „oprava traktorov“. Čo poviete ?
  2. Mala by sa dať ľahko zapamätať.

PS: Čo sa týka ceny tak samozrejme nájdete i domény zadarmo. Ale. Ako sa hovorí “darovanému koňovi sa na zuby nepozeraj“. Kúpiť si doménu je dnes otázkou pár € ročne. Na čo vám bude doména vo virtuálnom svete bez webhostingu ? Na nič..

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.