Ako si vybrať webhosting. 3 kritériá pri výbere webhostingu.

Webhosting sa dá dnes zohnať i za „dvacku“ ročne.

Cena za webhosting je samozrejme dôležitá. Nemala by byť jediným kritériom. Murphyho zákony fungujú aj na internete. Vážte si svoju prácu.

1. Cena za webhosting je samozrejme dôležitá, ale nemala by predstavovať hlavné kritérium. Je určite rozdiel či za 1 GB priestoru nezaplatím nič, jednotky eur alebo desiatky eur.

2. Možnosť obnovy dát je veľmi dôležitým faktorom. Treba aby ste vedeli do akého času sa dajú vaše dáta obnoviť. Prípadne koľko si za to bude poskytovateľ webhostingu účtovať. Nezabúdajte Murphyho zákony fungujú aj na internete. Vážte si vašu prácu.

3. Rýchlosť načítavania vašej stránky. Ako zareagujete vy keď kliknete na stránku a objaví sa rotujúce koliesko a to sa točí a točí. A stránka nikde. Urobíte to čo väčšina. Skočíte na krížik vpravo hore a už sa nevrátite. Dôvod je jednoduchý. Chceli ste informáciu a to hneď. Nemáte čas čakať donekonečna čakať kým sa niečo objaví. Ľudia nemajú čas, a nebudú čakať obrazne povedané hodinu. Sú samozrejme i webhostingy zdarma. Ale. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob. Tak je takmer isté, že v prípade akejkoľvek havárie sa po svoje dáta už nedostanete. Okrem toho bude rýchlosť načítania vašej stránky oveľa pomalšia. Vy tak strácate veľa budúcich fanúšikov avatarov.

 

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.