Ako si konverziu vypočítam sám

Vaše peniaze sú ukryté v konverzii. Zistite ako si sami vypočítate konverziu.

Viete koľko % ľudí urobilo na vašej stránke presne to čo ste chceli ? Toto číslo sa volá konverzia.

Ako si konverziu vypočítam sám ? Ukážem vám to na príklade jednej z mojich PPC reklám.

Cieľom tejto reklamy bolo dať o sebe vedieť. Teda zvýšiť povedomie o tom že existujem, že na svete je i moja stránka. Vybral som si video, ktoré chcem aby si ľudia pozreli. Mojim zámerom je, aby si čo najviac ľudí pozrelo práve toto video. Vybral som si cieľovú skupinu, len ženy vo veku nad 35 rokov. Vybral som 6 lokalít a reklamu som nechal bežať 14 dní. Celkovo ma stála 17.-€. Toľko vymenovanie holých faktov. Poďme na výsledky.

5474 je počet ľudí ktorých mi Facebook oslovil. Mňa zaujíma koľko % z nich si pozrelo video. Bolo ich 3639. To  sú ľudia ktorí urobili presne to, čo som chcel. Akciu na ktorú som ich vyzval. Pozrieť video.

Konverzia je 3639/5474=0,66477 atď. krát 100, presne 66,48 %. Inak povedané: 66 ľudí zo 100 urobilo to čo som chcel.

To je konverzia takmer z ríše snov. Koľko peňazí ma stál každý jeden fanúšik avatar ? Vypočítam tak že vydelím sumu ktorú som investoval počtom ľudí, ktorí videli video 17 / 3639 = 0,00467 €. To je menej ako pol centa. Pri súčasnom kurze českej koruny je to zhruba 12 halierov.

Čím vyššie konverzie budete dosahovať, tým lacnejšia bude vaša reklama.

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.