3 smrteľné chyby pri platenej PPC reklame

Alebo ako som o peniaze prišiel pri platenej PPC reklame. Zistite akým 3 chybám pri PPC sa treba vyhnúť aby aj vám nevyleteli „lóóóve“ hore komínom.

Chystáte sa začať s platenou PPC reklamou na Facebooku ?

Je to výborný nástroj ale pozor ! Je to dvojsečná zbraň, ak sa dopustíte týchto troch smrteľných chýb tak prídete o gate.

1. Zle nastavený cieľ reklamy.

2. Zle nastavená cieľová skupina.

3. Zlé sledovanie úspešnosti kampane.

Stačí ak na začiatku zle nastavíte cieľ reklamnej kampane a problém je na svete.

Dôkladne, skutočne dôkladne musíte premyslieť čo vám má kampaň má priniesť. Aký prospech od nej chcete. Má zvýšiť povedomie o vás ? Má získať viac fanúšikov alebo má len jednoducho zobrazovať vaše príspevky. Zle nastavený cieľ je prvou smrteľnou chybou pri PPC reklame.

Poznáte dobre svojich fanúšikov  avatarov ? Nestačí o nich len vedieť či sú to ženy alebo muži. Nestačí o nich vedieť že majú vek od 25 do 34, alebo od 55 do 64 rokov. Je nutné ich poznať čo najlepšie. Aké sú ich problémy, s čím bojujú, čo im robí starosti, alebo naopak čo im robí radosti. Pokiaľ neviete čo možno najpresnejšie určiť svoju cieľovú skupinu, bude vás to stáť veľa peňazí.

O veľa peňazí vás môže pripraviť i nesprávne a zlé sledovanie úspešnosti kampane. Facebook vám ponúka desiatky a možno 100 ky rôznych metrík. Väčšinu z nich nikdy potrebovať nebudete. Čo ale určite potrebujete vedieť ?

Koľko peňazí vás stojí príchod jedného človeka z Facebooku na wáš WEB.

Aké percento ľudí zaujal váš príspevok.

Koľko peňazí vás stojí jeden nový fanúšik na vašej fan page.

Všetky otázky smerujú do jedinej. Koľko peňazí vás stojí jedna konverzia.

Pavol Valúch

Tridsiatnik s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Freelancer v oblasti online marketingu a sociálnych sietí. Autor internetovej verzie programu Lekár lieči vajíčko uzdravuje a Učíme sa internet. Od roku 1999 na warfaríne = autor blogu Warfarín a život s ním. https://budemfit.eu/ kde nájdete 177 potravín s obsahom vitamínu K

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.